הפטר חובות הינו צו המעניק לחייבים הגנה מפני נושים ומאפשרת להם דף חדש ונקי בחייהם ללא חובות.

צו הפטר יינתן לחייבים אשר נקלעו לחובות כבדים והם אינם יכולים לפרוע אותם, כך שבהליך שיקום והבראה כלכלית שיעברו ניתן להגיע להסדר תשלומים חודשי על פי יכולתו הכלכלית של החייב ובסופו של יום לקבל הפטר מיתר החובות.

כדי ללמוד על כך עוד, ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי, יש לפנות אל עו"ד אתי פרץ-קינן.

הפטר חובות: מידע חשוב

מטרתו של הליך קבלת הפטר חובות, במקרים בהן אין באפשרות החייב לפרוע את חובותיו הוא להביא לשיקומו הכלכלי ולקדם את שילבו מחדש במרקם החיים הכלכליים, תוך השאת שיעור החוב שייפרע לנושים.

מה הם השלבים לקבלת הפטר מהחובות? נציין אותם כעת:

ראשית על החייב להגיש בקשה למתן הפטר, ולאחר הגשת הבקשה יעבור החייב הליך בירור של מצבו הכלכלי, דהיינו, בדיקה לנסיבות אשר הובילו אותו לצבירת החובות, מה סכום החובות ובאילו נכסים הוא מחזיק. בסופו של הליך הבירור תתקבל המלצה לצו שיקום ובמידה והחייב יעמוד בכל תנאי צו השיקום יינתן לו צו ההפטר המיוחל והוא יתחיל דרכו החדשה.

ישנם מקרים ולאחר בירור נסיבותיו הספציפיות של החייב יכול ויינתן צו הפטר לאלתר.

כך או כך, כדי שהליך משפטי זה יתנהל כראוי, יש לפנות אל עורך דין מיומן ולהסתייע בשירותיו המקצועיים. על ידי שירותי ייעוץ וליווי מקצועיים, החייב יוכל להבין את נתוניו הנוכחים, מהם סיכוייו לקבלת הפטר החובות וכן הלאה.

הפטר חובות – להוביל בהצלחה עם עו"ד אתי פרץ-קינן

לאורך שלבי ההליך של הפטר החובות, משרדה של עו"ד אתי פרץ-קינן יסייע לכם באופן המקיף והמקצועי. כמו כן, משרד זה מספק מגוון שירותים משפטיים בתחום דיני מקרקעין ודין אזרחי ליחידים, חברות, עיריות, יזמים ועוד.

לקביעת פגישת ייעוץ, מוזמנים ליצור קשר. צוות המומחים ישמח לסייע לכם.

מחיקת-חובות-לבנקים
מה זה הפטר חובות?
אם הגעתם למצב שבו אתם מסובכים כלכלית ולא יודעים מה אפשר לעשות, יתכן מאוד כי הפטר חובות יהיה הדרך הנכונה שלכם להתחלה חדשה. חשוב להבין כי הפטר ניתן בצו, רק לאחר שיוכח שאתם באמת פועלים בצורה הנאותה, מול גורמים כמו הוצאה לפועל, נושים, הנאמן שנקבע בהליך חדלות הפירעון וכדומה. כדי להבין איך להתנהל במצב המורכב הזה, עורכת הדין אתי פרץ קינן תייעץ ותלווה אתכם עד להפטר.  
כמה זמן לוקח הפטר חובות?
ישנה מוסכמה רחבה שחובות צריך לשלם. אבל מתי שהוא, עובר הקו בין זכות הנושים לקבל את כספם לבין זכות החייב להמשיך לחיות, להתקיים ובעצם לפתוח דף חדש. הפטר הוא בעצם צו שמורה שתהליך של פשיטת רגל או חדלות הפירעון הסתיים לשביעות רצונו של בית המשפט או של הוצאה לפועל. הפטר החובות נועד להעניק לחייבים פתח של תקווה שגם אם הסתבכו כלכלית, הם לא יישארו מסובכים לעולמי עד. על מנת לקבל את הצו שלמעשה ימחק את כל החובות ויאפשר התחלה חדשה, יש צורך לעבוד תהליך מסודר, עם המון כללים. בתהליך הזה יש להגיש מסמכים ואישורים, המלמדים על היקף הנכסים, ההתחייבויות וההתנהלות הכלכלית, הן בעבר והן בהווה. רק לאחר שבית המשפט או הוצאה לפועל נוכחים לדעת שהחייב מגיע בניקיון כפיים ועושה צעדים מהותיים, הוא יוכל להגיע להתחלה החדשה. לפני כן, יש לעמוד לאורך כמה שנים בצו תשלומים, כלומר להוכיח שעושים הכל על מנת לשלם את האחוז המסוים מהחובות שהוחלט שניתן לעמוד בו. על פי החוק החדש שנכנס לתוקף, הזמן המקובל עד לסיום תהליך פשיטות הרגל עד לצו הפטר הוא כ-4 שנים. 
הדרך להפטר מחובות מתחילה כאן
פשיטת רגל או הסדר חובות נראים כמו סוף העולם או משהו בלתי עביר ? עורכת הדין אתי פרץ קינן המנוסה מלווה את לקוחותיה בצורה אישית, מקצועית ונבונה, דרך ההוצאה לפועל, כינוס הנכסים או כל שלב נדרש אחר, בדרך להפטר. פשוט קחו את ההחלטה שאתם רוצים לפתור דף חדש ותצליחו.